خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

تا ياد نگيري چطور هوست را كنترل كني، ترك نكردي.

  شیطان راه های خود را برای شما آسان می گرداند.

  حضرت امام علی (ع)

  نفس انسان 3 پله یا 3 مرحله یا 3 قسمت دارد. نفس امّاره برآورنده نیازهای حیوانی انسان است که همه حیوانات نیز دارند. نفس لوّامه همان وجدان است که موقع انجام کار بد به ما هشدار می دهد و آرامش را از ما می گیرد. نفس مطمئنّه فوق این هاست، متأسفانه من کمتر درک کرده ام، بیشتر از نوشته ها خوانده ام که برابر با اوج ایمان به خدا و آسودگی خیال است. اگر به اوج ایمان برسی شیطان هیچ غلطی نمی تواند بکند. در مرحله نفس لوّامه مرتب باید با افکار غلط و شیطانی کلنجار بری تا آیا بروی بالا یا بروی پائین؟! بر شیطان پیروز شوی به نفس مطمئنّه رسیدی. شیطان بر تو پیروز شود به نفس امّاره رسیدی. شیطان تظاهرات کارهای غلط را آنقدر زیبا به نظر می رساند که اگر حواست نباشد راحت گول می خوری و تا اسفل سّافلین نزول می کنی. حال از مغزی که خدا به تو داده استفاده کنی و گول نخوری تا اعلی علیّین بالا می روی. (تنها چیزی که از آکبندی در بیآید باارزشتر می شود مغز است) آیا قبول دارید معتادان مادامی که به این کار ادامه دهند در سطح نفس امّاره و حیوانیّت مانده و خود را در حدّ حیوان دست آموز خوار کرده اند!؟ آیا شیطان همان فرشته رانده شده است یا کم عقلی ما؟!!                    

  بیمار امروز که برای درمان اعتیاد مراجعه کرده بود، عیناً تقابل انسان و شیطان را در ذهن مجسّم می ساخت. (البته از نظر ما شیطان مظهر تصمیمات غلط است) به گفته خودش 3 سال پیش در بیمارستان حدود 1 هفته بستری بوده و ترک می کند. تا مدت ها بعد هر 10 روز یکبار به پزشکش مراجعه و ضمن رواندرمانی از داروی تنفرزای نالترکسون هم استفاده می کرده است. تا اینکه حدود 10 ماه قبل پیشنهاد ِ نگهبانی از ویلای فلان آدم در فلان شهر خوش آب و هوای اطراف تهران به وی داده می شود. اوّلین روز که جهت کار وارد ویلا می شود، با منقل، وافور و تعارف صاحب ویلا مواجه می گردد. امّا از ترس اینکه شاید می خواهند امتحانش کنند و از طرفی خودش هم نمی خواسته دوباره معتاد شود، از مصرف امتناع می کند. موقعی که صاحب ویلا می خواهد محل را به قصد تهران ترک کند حدود 2 کیلو گرم تریاک را به ایشان تحویل داده و می گوید جای امنی مخفی کن تا ما دوباره برگردیم. از این موضوع حدود 2 ماه می گذرد تا اینکه کم کم بیمار قدرت مقابله با وسوسه های شیطانی را از دست داده و گِرَم گِرَم شروع به مصرف می کند به این بهانه که 2000 گِرَم زیاد است، هر موقع بیآیند متوجّه نمی شوند. حال نمی دانسته غیبت صاحب ویلا طولانی خواهد شد و کم کم در ظاهر هم مشخّص می شود که مقدار مخّدر کم شده، ناگهان ترس به وجودش می افتد و با تمام مخدّر باقیمانده از ویلا فرار و بقیه را مصرف می کند. بعد از اتمام کل مخدّر به ما مراجعه کرده برای ترک. وقتی روانشناسان می گویند ترک واقعی زمانیست که با وجود مخدّر مریض مصرف نکند،همین است. در شرایطی که تمام مرزها را بسته اند و اصلاً هیچ مخدّری در اجتماع وجود ندارد، کسی اگر بخواهد مصرف کند هم نمی تواند و مجبور به ترک است. پس ترکی ارزش دارد که اگر بهترین جنس را با وزن بالا و رایگان در اختیار شما گذاشتند باز مصرف نکنید، خلاصه فهمیده باشید که دوست کیست، دشمن کیست. مخدّر اگر خودِ شیطان نباشد از آلات آن و قاچاقچی اگر خودِ شیطان نباشد از ایادی آن است. نعوذ بالله من الشّیطان الرّجیم. ( بیماران عزیز در هر مرکزی که تحت درمان هستند حتماً در کلاس های آموزش چگونگی کنترل هوس شرکت کنند و تنها دل به مصرف دارو خوش نکنند که فقط مادامی که دارو می خورند و آن هم به اندازه هوس نمی کنند و تا شروع به کم کردن و قطع دارو کنند مجدداً همان آش و همان کاسه! )


  این مطلب تا کنون 12 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : شیطان ,مصرف ,کرده ,ویلا ,داده ,مخدّر ,صاحب ویلا ,شیطان نباشد ,خودِ شیطان ,رسیدی شیطان ,مراجعه کرده ,خودِ شیطان نباشد ,
  تا ياد نگيري چطور هوست را كنترل كني، ترك نكردي.

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر